Vyrábame ovocie a zeleninu do detskej kuchynky

Vyrábame ovocie a zeleninu do detskej kuchynky

Za pomoci samoschnúcej plastelíny Silk Clay, modelujeme ovocie a zeleninu do detskej hracej kuchynky. V tomto článku sa dozvieme, ako vyrobiť jablko, hrušku, hrozno, citrón a mrkvu.

Budeme potrebovať

Na výrobu ovocia a zeleniny budeme potrebovať:

Všetko potrebné na výrobu nájdete v e shope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

Mohlo by sa páčiť:  Ako vyrobiť obložené chlebíčky z plsteného materiálu

Poďme sa do toho pustiť

Pomocou valčeka vyvaľkáme okrúhly tvar z plastelíny. Plastelínu rukami oblepíme okolo polystyrénovej gule.

Jemným pohybom rúk vyhladíme povrch polystyrénovej gule. Pokiaľ sa nám na mieste nazbiera nadbytočná plastelína, opatrne ju odstránime a uložíme naspäť do krabičky.

Z hnedej plastelíny odstrihneme stonku a zo zelenej vymodelujeme ovál, z ktorého spravíme list.

Prvé jabĺčko máme hotové. Pustíme sa rovno ďalej. Na ďalší model budeme potrebovať oranžovú plastelínu. tú vieme vyrobiť pomocou zmiešania červenej a žltej plastelíny.

Rovnakým spôsobom obalíme ďalšiu polystyrénovú guľu oranžovou plastelínou. Odstrihneme hnedú stonku a zelený list. Pomaranč ozdobíme pomocou špáradla.

Z modrej plastelíny vymodelujeme malé guľôčky, ktoré na seba navzájom prilepíme tak, ako vidíme na obrázku. Navrch pripevníme stonku a list zo zelenej plastelíny.

Pomocou červenej plastelíny vyrobíme trojuholníkový tvar melónika. Na jeho zaoblenú čast nalepíme zelený pásik. Z čiernej alebo tmavohnedej plastelíny vygúľame malé guľôčky, ako semienka.

Hrušky vymodelujeme do kolkového tvaru zo zelenej plastelíny. Navrch pridáme hnedú stonku. Ďalšia zelenina v poradí mrkva. Na jej vyrobenie potrebujeme oranžovú a zelenú plastelínu. Plastelínu vytvarujeme do kužeľového tvaru a hore pripevníme zelené listy.

Podobným spôsobom vygúľame dve menšie časti červenej plastelíny. Spojíme ich pomocou zeleného pásika, ktorý na vrchole ohneme a pripevníme list. Na výrobu plastelínových jahôd potrebujeme polystyrénové vajíčka, ktoré obalíme červenou plastelínou. Špáradlom dorobíme vonkajší efekt povrchu a navrch opäť pripevníme listy.

Posledný v sérii modelovania ovocia máme citrón. Polystyrénovú guľôčku obalíme žltou plastelínou a na okrajoch pridáme viac plastelíny, aby sme citróniku vyrobili jeho charakteristický tvar.

A máme hotovo 🙂

Tento návod pre malé kreatívne ručičky pripravil tím kreativneruky.sk.

MATERIÁL NA TVORENIE

Zanechať komentár

Your email address will not be published.